MISJĄ Klubu jest wsparcie merytoryczne krajowych organizacji w dostosowaniu się do wymagań rynku światowego, zwłaszcza w zakresie stosowania standardów zarządzania oraz podejmowanie wszelkich działań na rzecz zwiększenia świadomości w zakresie, jakim niesie wdrażanie i utrzymanie skutecznych mechanizmów zarządzania jakością. Klub wspiera i promuje krajowy system oceny zgodności, a w szczególności akredytacji, certyfikacji i badań.
Klub jest organizacją pozarządową, niezależną, działającą na zasadach dobrowolności, o charakterze działalności „non profit”.
Klub zrzesza organizacje zainteresowane wdrażaniem, doskonaleniem i rozwojem systemów zarządzania oraz systemem oceny zgodności. Członkami Klubu są przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy usługowe, zarówno duże i małe podmioty gospodarcze, instytucje państwowe, stowarzyszenia i fundacje.
Klub współpracuje z wieloma organizacjami, działającymi na rzecz jakości, przede wszystkim z Polskim Centrum Akredytacji, Polskim Komitetem Normalizacyjnym i Głównym Urzędem Miar.
Klub zapewnia przekazywanie aktualnych informacji związanych z przedmiotem działalności przedsiębiorstw, dotyczących systemów zarządzania oraz oceny zgodności poprzez:
- Organizację spotkań, sekcji i komisji Klubu w formie seminariów, sympozjów, konferencji, kongresów, wizyt studyjnych.
- Publikację materiałów informacyjnych, szkoleniowych, okolicznościowych, związanych z zagadnieniami zarządzania organizacjami.
- Bieżącą współpracę z jednostkami naukowymi i naukowo-badawczymi w zakresie merytorycznym działalności Klubu, w szczególności w zakresie rozwoju i aplikacji metod i technik dotyczących jakości, zarządzania, systemów zarządzania.
- Upowszechnianie jednolitej wykładni postanowień norm międzynarodowych i krajowych z zakresu systemowego zarządzania,
a także, poprzez:
- prezentowanie osiągnięć i doświadczeń Członków Klubu, stanowiąc platformę wymiany doświadczeń, w tym poprzez działalność w Sekcjach i Komisjach takich jak: Sekcja Przemysłu Spożywczego, Sekcja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Sekcja Jednostek Certyfikujących Systemy, Sekcja Auditorów, Sekcja Pełnomocników, Komisja Wydawnictw.
W 2018 r. Klub POLSKIE FORUM ISO 9000 planuje organizację m.in.: szkoleń i konferencji dot. zarządzania procesowego w aspekcie integracji systemów zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem zmian w normie ISO 45000; spójności pomiarowej; cyklu życia wyrobu oraz zarządzania wiedzą i kapitałem intelektualnym.
Otwarta formuła działalności Klubu – w myśl idei „Integruje, informuje, ułatwia kontakty” stanowi zaproszenie dla wszystkich chętnych do współpracy z Klubem POLSKIE FORUM ISO 9000!
Szczegóły dotyczące działalności Klubu znajdują się na stronie internetowej www.pfiso9000.pl