Branża modowa ma wiele podobieństw do kina akcji – jest niezwykle dynamiczna, często nieprzewidywalna i pełna zwrotów wydarzeń, a wygrywa w niej ten, kto wykaże się spostrzegawczością, a także dobrym pomysłem rynkowym. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie odzież wykazuje dziś mocną wartość estetyczną i stanowi fundament kreowania własnego wizerunku.
Mało kto wie, że tylko nieliczne szwalnie posiadają restrykcyjne, międzynarodowe certyfikaty i dysponują najnowocześniejszym sprzętem oraz fachowcami odpowiedzialnymi za jakość produktu finalnego, znanego nam z wielu półek sklepowych. Takie fabryki cyklicznie przechodzą audyty pod względem warunków pracy oraz możliwości parku maszynowego, a powstające ubrania – liczne próby jakościowe. Materiał przed użyciem obowiązkowo podlega sezonowaniu, a także przedprodukcyjnym testom, np. na kurczenie czy na ewentualne defekty, a w jego składzie surowcowym znajdziemy 90% bawełny, pochodzącej z najlepszych plantacji na świecie. Z kolei nadruki, odporne na pranie oraz ścieranie, zawsze wykonywane są z przyjaznych skórze i środowisku żywic akrylowych. Wykończone i ponownie sprawdzone wyroby zyskują ręcznie przyszyte metki, przechodzą prasowanie, a na końcu staranne składanie. To właśnie w nich powstają ubrania marek
LaTynka i Deep Pale. Ich właściciel – spółka Globalpol, od ponad piętnastu lat dostarcza na rynek krajowy, a także m.in. do Czech, Słowacji, Włoch, Niemiec, Rumunii i na Węgry damską odzież młodzieżową, a od niedawna również kobiecą. Jednakże zanim rozpocznie się wytwarzanie, na papier przelewane są pomysły Sylwii i Artura Stacherów, dotyczące kształtów, kolorów, zdobień, wykończeń etc. Projekty poszczególnych kolekcji powstają w efekcie obserwacji trendów prezentowanych na zagranicznych targach, rozmów z właścicielami butików i z samymi klientami, a także wielu osobistych spostrzeżeń wynikających z wiedzy o rynku, pogodzie czy psychologii. Ten etap, równie ważny jak produkcja, pozwala bowiem trafić dokładnie w takie potrzeby, jakie w danej chwili zaistnieją.
– Nasi odbiorcy hurtowi, prócz ubrań, zawsze otrzymują z towarem wartość dodaną, czyli akcesoria pomocne w sprzedaży tj. reklamówki oraz materiały marketingowe aktualne na każdy sezon. To zaskakujące, że tylko 1% producentów w Polsce rozumie i praktykuje takie podejście – mówi Artur Stachera, prezes zarządu Globalpol Sp. z o.o. – My idziemy jednak dalej, stawiamy na ogólnopolską kampanię promocyjną. Obejmuje ona stałą współpracę z zawodową modelką, sezonowe e-katalogi produktów, billboardy reklamowe, publikacje w czasopismach modowych oraz reklamy w mediach społecznościowych, np. Facebook czy Instagram. Tak chcemy rozpowszechniać świadomość istnienia marek LaTynka i Deep Pale. Wierzymy, że w ten sposób za pośrednictwem odzieży przyczynimy się również do kreowania wizerunku naszych klientek – podsumowuje.
Katarzyna Krawiec